Eğitimler

Bu bölümde gerçekleştirdiğim eğitim ve atölyelere dair bilgi ve fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Katılım sağlamak isterseniz sosyal medya hesaplarımı takip edebilirsiniz. Eğitim ve atölye düzenlenmesi için taleplerinizi iletişim adımından iletebilirsiniz.

Previous slide
Next slide

Kariyer Atölyesi

Dijital Dünyada İş Başvurusu
06.02.2021

21. yüzyıl becerileri ve dijital gereksinimler çerçevesinde iş başvurusu ve iş görüşmesi nasıl yapılır konusu hakkında düzenlediğim eğitim ile Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde okuyan başarılı gençler ile biraraya geldik.

İş arayışında kendimizi tanımanın önemini, hedeflerimizi belirlemeyi, becerilerimizi tanımlamayı, yeni mezun oluyor olsak da kariyer hikayesi nasil oluşturulur konusunu konustuk.

Başvuru sürecinde dikkat etmemiz gereken konulara değindik, önyazı& özgeçmiş hazırlığı, sosyal medya araçlarının kullanımı ve görüşme sürecindeki değişen dinamikleri, aranılan 21. yüzyıl becerileri çerçevesinde değerlendirdik.

Pandemi öncesi ve sonrasında iş arama sürecinde değişen hususları konuştuk.

Previous slide
Next slide

Ebeveyn Atölyesi

Aile İçi İletişim
28.02.2020

Aile İçi İletişim konulu düzenlediğim Ebeveyn Atölyesi’nde, iletişimin temelini, birey olarak hangi sorulara yanıt aradığımızı, aile içi ebeveyn tutumlarını ve sebep ve sonuclarını sağlıklı iletişim kurmamıza engel olan çocukluğumuzdan taşıdığımız yükleri ve nasıl farkındalık saglayıp değişimi başlatabileceğimiz üzerinde çalıştık.

Konuşulan konuların kendi hayat hikayelerindeki iz duşumlerini farkettiklerinde duygulanan, sohbet derinleştikçe farkındalık yaşayan ve de ebeveyn yolculuklarını en içten duygularıyla paylaşarak atölyeyi zenginleştiren sevgili katılımcılarımıza çok teşekkürler.

Dünyada barışı ve kardeşliği yaşatacak, kendini, tüm canlıları ve hayatı seven cocuklar yetiştirebilmek dileğiyle.

Previous slide
Next slide

Kariyer Atölyesi

21. Yüzyıl İş Dünyası Dinamikleri
25.02.2020

İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Topluluğu Yönetim Kurulu üyeleri ve öğrencileri ile gerçekleştirdiğimiz kariyer atölyesinde, kariyer hedeflerimiz, 21. yüzyıl iş dünyasının dinamikleri, yaşam amacımız, değerlerimiz, iç seslerimizin potansiyelimize ulaşırken bizi nasil motive ettiği ya da engellediği üzerine keyifli bir sohbet gerçeklestirdik.

Previous slide
Next slide

Career Coaching Workshop

21st Century Working Environment
21.02.2020

We held an efficient and effective Career Workshop with students of Bahcesehir University Molecular Biology and Genetics by the organization of @baugenetics club. We talked about career visions, life purpose, 21st Century working environment, skills required, opportunities & threats, present conditions and future targets.. I want to thank all the lovely students who contributed to the workshop with their insights, ideas and comments and also I want to thank president of @baugenetics Club Dilara Diken for her efforts. I am very delightful to have met you all 🙂

Previous slide
Next slide

Kariyer Koçluğu Atölyesi

Kariyer Envanteri Çalışması
18.01.2020

Yeditepe Üniversitesi Bilişim Kulübü yöneticileri ile Kariyer Atölyesi gerceklestirdik. Kariyer yolundan, hedeflerden, 21. yüzyıl iş dünyasının dinamiklerinden, işverenlerin önceliklerinden ve iş arayan ve iş kuranların ihtiyaç duyacagı yetkinlik ve becerilerden, gelecekten ve bugünden, değerlerimizin ve yaşam amacımızın kariyer yolumuz ile nasıl bir bağlantısı olduğundan bahsettik. Katılımcılar kariyer yolunda kendilerine ışık tutacak kariyer envanterlerinin yanısıra, kendilerine dair yeni sorular ve farkındalıklarla atölyeyi tamamladılar.

Previous slide
Next slide

Kariyer Koçluğu Atölyesi

Kariyer Hedefim Nedir?
22.12.2019

Üniversiteli gençler ile başarı nedir, kariyer nedir, mutlu kariyer yolu nasıldır, değerlerimiz nelerdir, gelecek neleri getirecek, hedef olarak gördüğümüz kendi seçimlerimize dair mi, bugün hedefimize ulaşmak noktasında neredeyiz, yasam amacımız nedir konularında fikirlerimizi, duygularımızı, deneyimlerimizi paylaştığımız interaktif renkli bir atölye gerçekleştirdik.