Funda Erdoğan

8 Mayıs Yeniayı

Funda Erdoğan

BOĞA YENİAYININ MESAJI

8 Mayıs günü 18 derece Boğa burcunda bir Yeniay gerçekleşiyor. Yeniay derecesinin Sabian Sembolü “Okyanustan yeni bir kıta yükseliyor” derken yeni fırsatlara ve oluşumlara dikkat çekiyor.

Yeniay’a boğa burcundaki Venüs, Jüpiter ve Uranüs eşlik ederken, Satürn de olumlu bir açı yapıyor. Birdenbire karşınıza çıktığını düşündüğünüz fırsat belki de siz farkında olmadan gelişen bazı koşullar neticesinde ya da farkında olsanız da beklemediğiniz bir biçim ya da ölçekte ortaya çıkıyor. Temelinde ise kendinizde biriktirip kendinizi büyüttüğünüz alanlar yatıyor olabilir.

Bu fırsatı somutlaştırabilmek ise gerçekleştirebileceklerinize dair inancınıza, bu doğrultudaki çabanıza ve emeğinize bağlı. Yeni olan duygu, durum, her ne ise insanoğlu bunlara güvende kalma içgüdüsü ile kendini uzak ya da çekimser tutabilir. Adım atmaktan kendini geri tutan kişi esasında yolda öğreneceklerinden kendini mahrum bırakmış olur, kendi gelişim ve büyümesine kendisi engel olmuş olur böylelikle de. Çaba burada devreye girer. Çabayı ortaya koymak ise değer duygusu ile de bağlantılıdır. Çaba sarfetmeye değer mi? Çaba sarfetmeye değer miyim? Hazır Venüs boğa da Mars da koçtayken adım atın, korkmayın.

Özellikle, yaratıcılık ve ilham gerektiren çalışmalar için uygun bir dönem. Sahne arkasında yapılan işler öne çıkabilir. Ruhsal alanda çalışmalar yapan ya da sağlık alanında çalışan kişiler ve bu doğrultuda yapılan çalışmalar ve kurumlar ile ilgili gündemler oluşabilir. Yakıt, madencilik, ilaçlar, büyükbaş hayvanlar, din görevlileri, yardım derneklerine dair haberler ile hapishanelere dair gündemler olabilir. Akademik konularda yada yurtdışı bağlantılı işlerde başarı için ihtiyacınız olanları dile getirmekte zorlansanız da çerçevenin dışından konulara bakarak daha inovatif bir çözüm geliştirebilirsiniz.

Yakıt, madencilik, ilaçlar, büyükbaş hayvanlar, din görevlileri, yardım derneklerine dair haberler ile hapishanelere dair gündemler olabilir. Akademik konularda yada yurtdışı bağlantılı işlerde başarı için ihtiyacınız olanları dile getirmekte zorlansanız da çerçevenin dışından konulara bakarak daha inovatif bir çözüm geliştirebilirsiniz.

Yeniay etkisinde dikkat edilmesi gereken bir nokta ise “kibir”. Kibir, ihtiyacınız olan yardım ve desteği almanızı engelleyeceği gibi sahip olduğunu zannettiğiniz bilgi ve sezgisel düşünceyi büyütmenize de ket vuracaktır. Bunun yerine öz gücünüzü ve zaaflarınızı analiz etmeniz gelişim yolunda bir adım olacaktır. Böylelikle, adım atacağınız konularda daha tecrübeli olduğunu düşündüğünüz kişilerden destek almaya da açık hale gelebilirsiniz. Bu süreçte, bazı arkadaşlarınızın sandığınız kadar dost olmadığına şahit olabilirsiniz.

Beklemediğiniz yerden maddi fırsatlar karşınıza çıkabilir. Örtülü ilişkiler, gizli inançlar, bilinçaltındaki çözüm isteyen konular açığa çıkabilir. Konuşma ve iletişim becerileri ile ilgili terapi  vb çalışmaları araştırabilirsiniz. Bu süreçte ruhsal sağlığınıza , içinizde biriktirdiğiniz düşüncelerin etkisine odaklanıp bu anlamda olgun ve sorumlu bir yaklaşım sergilemeyi tercih edebilirsiniz.

Yeniay etkisinde depremsellik ve meteorolojik etmenler gerçekleşebilir. Boğaz bölgesi sağlığına, yutkunma ve nefese dair sağlığa dikkat edilebilir. Ülkemiz haritasının meclis ve belediyelerle ilgili alanında gerçekleşen yeniay esnasında, işbirliği ve yüzleşme temalarının yoğun olduğu görülüyor. Gerek partiler, gerekse de belediyeler nezdinde iletişimin yoğun olacağı, geçmişin değerlendirilerek geleceğe dair planlamaların yapılacağı bir süreç.

Bire ve Bütüne hayırlı olması dileğiyle, sevgiyle.

Sosyal Medya'da Paylaşın